ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 423795459
Toplam Çoğul: 651800210
Şefaat İnancı Tembelleştiriyor mu?

Şefaat İnancı Tembelleştiriyor mu?

Tarih 06 Eylül 2017, 16:52 Editör Yönetici

Şefaat İnancı Tembelleştiriyor mu?

Bildiğiniz gibi şefaate iman meselesinde Kur’an’daki kafirler için inen ayetleri genele hamledip diğer ayetleri ele almadan şefaati inkar eden ve “şefaat inancı tembelleştirir” gibi gerekçe sunan bir zihniyet var. (ŞEFAAT AYET İLE SABİTTİR OKUMAK İÇİN TIKLAYIN)

   İşte bunların içinde bulundukları hali deşifre eden bir çalışma:

ŞEFAAT TEMBELLEŞTİRİR DİYORLAR AMA…

   Şefaat tembelleştirir diyen zihniyetin içinde bulunduğu zavallı hali görebiliyorsunuz değil mi? Bunlar sünnet adına ne varsa inkar ediyorlar, sünnetleri uygulamada kabul etmiyorlar. Bunlar namazın 5 vakit mi üç vakit mi olduğunu tartışıyorlar. Bunlar mubarek geceleri kabul etmiyorlar. Bunlar Kur’an’ı yüzüne bakarak okumaktan sevap olmayacağını söylüyorlar. Bunlar Allah’ın adını anmakla sevap kazanılmayacağını söylüyorlar…

   Geriye ne kaldı?

   Yani bunlar ne yapıyor? 5 vakit ile üç vakit arası farzlar, yılda bir oruç, para varsa hac…

   Resulüllah geceleri ayakları şişene kadar namaz kılardı, sahabe boş vakit bulunca hemen zikre koşardı, nafile namaza koşardı. Hatta günlük maişetini kazanan pazarı terkederdi ve hemen ibadete koşardı.

   Aynı şekilde şefaate iman eden bunun yanında Kur’an ve sünnet bütünlüğünü muhafaza eden kesim de elinden geldiği kadar Allah’ın zikrine koşuyor, namazlarını sünnetleriyle kılıyor, nafile ibadetlere önem veriyor, Kur’an okuyor, Kur’an ilimlerini okuyor…

   Bu anlayışı hayatın her alanına yayan Osmanlı dünyaya hakim oluyor. Geçmişte bir çok önemli icadı bu imana sahip Müslümanlar buluyor.

   Şefaate iman eden bu anlayış tembel(!) oluyor, inkar edenler ise çalışkan, aktif(!)

   İşte bunların haline kargalar bile güler. Azıcık aklı olan Müslüman bunların çelişkilerini çok rahat farkeder.

   Anlaşılan o ki bir tabaka içi boşaltılmış böyle bir İslam istiyor, iddialar ne kadar ahmakça ve Kur’an’a aykırı da olsa kabul ediyor.


Bu haber 1111 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
REDDİYELER

Devletleri çökerttiler Cemaatler de çökerse, her şey biter

Devletleri çökerttiler Cemaatler de çökerse, her şey biter Yusuf Kaplan'ın yerinde analizleri..

Sünneti Kimler İnkâr Ediyor?!

Sünneti Kimler İnkâr Ediyor?! Sünneti Kimler İnkâr Ediyor?!

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim