ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 8

Toplam Tekil: 494317937
Toplam Çoğul: 741895288
Sorularlaislamiyet.com'un modernistlere yol vermesi!

Sorularlaislamiyet.com'un modernistlere yol vermesi!

Tarih 17 Mayıs 2016, 16:27 Editör

Sorularlaislamiyet.com'un önde giden modernist ehli sünnet dışı şahısları adeta övercesine lanse etmesine hitaben..

Güvenilir bildiğimiz sorularlaislamiyet.com web sitesinde aşağıda ki başlık altında verilen cevaplar bizi şaşırttı. Prof. Sayın Dalkıran imzalı yazıyı yayınlamalarını büyük bir hata ve vebal olarak görmekteyiz..

Web sitesinde ki sorulan soru başlığı şu şekilde;

İbn Teymiye, Seyyid Kutub, Mevdudi, Cemalettin Efgani, Muhammed Abduh, Muhammed Reşit Rıza, Fazlurrahman ve Ali Şeriati hakkında bilgi verir misiniz? Bunların eserlerini okumak zararlı mıdır?

Sitenin verdiği cevapları buraya eklemiyoruz, linki aşağıda verdik, lakin ehli sünnete muhalif birçok görüşleri bilinen bu isimlerin neredeyse hepsinde ılımlı bir cevap verilmiş ve tehlikenin kapısı açık bırakılmıştır..

Bakın İbn Teymiye başlığı altında şu ibareler var;

"Ehl-i sünnete uymayan görüşleri varsa onları almadan diğer fikir ve düşüncelerinden istifade edilebilir.

Ayrıca fikirlerini, sitesine ve yayınlarına alanların daha dikkatli olmaları gerekir. Eğer varsa ehli-i sünnete aykırı düşünceleri onları da ayıklamaları veya o fikirlere dikkat çekmeleri en uygun yoldur.

Ancak bazı hatalarının olması onlardan istifade etmemize engel değildir. Çünkü, bir bahçede çürük birkaç meyvenin olması, bütün bahçenin çürüklüğünü göstermez. Aynı şekilde bir hazinede birkaç sahte para bulunmakla hazinenin değeri düşmez."

*****

Aklı selim olan biri böyle bir cevap verebilir mi?  İman riske atılacak kadar normal bir değer mi? Yani bu şekilde bir cevap, elbette insanların ebedi hayatını mahvedecek bir görüşe kapı açmaktadır. .

Peki biride şöyle bir benzetme yapsa; Bir tencere sütün içerisine, bir damla alkol damlasa o tencerenin hükmü ne olur???

Şimdi bir kardeşimiz bu web sitesinin görüşüne itimat edip, İbn Teymiye veya Abduh'u okuyup, kendini bidat ehli ve küfre sokacak bir görüşü benimseyip dinden çıksa bunun vebalini nasıl verecekler ??

Çünkü herkes herhangi bir kitaptaki ehli sünnet dışı görüşleri eleyecek bilgi ve donanımda olmayabilir, bunun ayrımını nasıl yapacak ve örneğin akaid alanında bir kitap okumak isteyen bir kişi, onlarca ehli sünnet aliminin kitabı varken, neden ehli sünnet çoğunluk ulemanın zararlı olarak not düştüğü İbn Teymiye, Abduh, Ali Şeriati vs. gibilerin kitaplarını alsın ki??

Böyle bir riske neden girilir ve bize bahşedilen en büyük nimetlerden biri olan iman nimeti böyle kolayca neden riske atırlır ki?

Sözün özü; Böyle bir yönlendirme, ancak yönelen ve yönlendirini zarara atmaktadır..

Reddiyeler.com

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/10671/ibn-teymiye-seyyid-kutub-mevdudi-cemalettin-efgani-muhammed-abduh-muhammed-resit-riza-fazlurrahman-ve-ali-seriati-hakkinda-bilgi-verir-misiniz-bunlarin-eserlerini-okumak-zararli-midir.html

Bu haber 12846 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
REDDİYELER

Şefaat İnancı Tembelleştiriyor mu?

Şefaat İnancı Tembelleştiriyor mu? Şefaat İnancı Tembelleştiriyor mu?

Devletleri çökerttiler Cemaatler de çökerse, her şey biter

Devletleri çökerttiler Cemaatler de çökerse, her şey biter Yusuf Kaplan'ın yerinde analizleri..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim