ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Mehmet Okuyan apaçık olan Kur'an'a tefsir(!) yazıyor, yorumlar müthiş

Mehmet Okuyan apaçık olan Kur'an'a tefsir(!) yazıyor, yorumlar müthiş

Tarih 01 Ekim 2018, 08:25 Editör Yönetici

Mehmet Okuyan apaçık olan Kur'an'a tefsir(!) yazıyor, yorumlar müthiş

Kur’an yeterdi, Kur’an apaçık kitaptı, Kur’an’ı herkes anlardı, Kur’an ile insanlar arasına başkalarını sokmaya gerek yoktu, Peygamber bile sadece Kur’an’ı getiren (haşa) bir postacıydı ve tefsir görevi yoktu…

   İşte bu zihniyetin temsilcilerinden Mehmet Okuyan sözde tefsir yani aslında uyduruk yorumlarla dolu kitap külliyatı kaleme alıyormuş ve 25. cildindeymiş.

İNSANLARI KENDİLERİNE BAĞLADILAR

   Mustafa İslamoğlu’nun Türkiye’de başını çektiği Mehmet Okuyan’ın da sürüklenip gittiği bu akımdaki gurup “Kur’an ile aranıza kimseyi sokmayın, Kur’an apaçık herkes anlar, meal yeter” dediler fakat aynı kitleye “tefsir dersi” yapmaya başladılar, gerekçeli meal yazdılar, sattılar. Kendilerine tabi olanlar o kadar basiretsiz bir güruh ki bunu bile sorgulamaktan acizdiler ve hakikati göremediler.

   “Bize Kur’an yeter diyenler niye Kur’an ile aramıza giriyor” diyemediler.

AYAK UZATIP KOPYALA YAPIŞTIR

   Ömrünün sonunda tüm birikimiyle ilmi saklamış olmaktan korkup, hiç abdestsiz oturmadığı rahle başında edepten iki büklüm bir vaziyette “Allah’ın kelamına mana verirken yanlış yapmaktan sakındığı için” eli titreye titreye yazan alimler nerede?

   Önüne laptopu almış, ayaklarını uzatmış, PDF dosyalarından kopyala yapıştır yapan sahte din tüccarları nerede?

HADİSLER GEÇERSİZ AMA MEHMET OKUYAN GEÇERLİ

   Peygamberimizden 300 yıl sonra yazıldı diyerek hadisleri reddedenler Mehmet Okuyan’ın 1440 yıl sonra yazılmış hurafelerini baş üstüne koyacaklar, kabul edip alkışlayacaklar. Mustafa İslamoğlu’nun, Bayraktar Bayraklı’nın hurafelerini yaptıkları gibi…

   Bu da ayrı bir nokta…

   Twitter’da paylaşımın altına yapılan yorumlar da okunmaya değer.. Sadece bir kaçını sizlere sunuyoruz:

 

Bu haber 3528 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MEHMET OKUYAN

Mehmet Okuyan hırsızın eli kesilir diyen ayeti nasıl çarpıtıyor

Mehmet Okuyan hırsızın eli kesilir diyen ayeti nasıl çarpıtıyor Mehmet Okuyan ayeti nasıl çarpıtıyor ve tahrif ediyor işte bir örnek daha…

Mehmet Okuyan Kur'an ile nasıl aldatıyor izleyin

Mehmet Okuyan Kur'an ile nasıl aldatıyor izleyin Mehmet Okuyan Kur'an ile nasıl aldatıyor izleyin

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign