ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Erol Tangut Hakkında Kısa bilgi

Erol Tangut Hakkında Kısa bilgi

Tarih 26 Ekim 2016, 17:01 Editör Yönetici

Erol Tangut Hakkında Kısa bilgi


Yazı güncellendi, Erol Tangut denen kişi bu yazımıza binaen iftira ve hakaret vari bir mesaj yayınlayıp bizede yollamıştır, cevabımızı ve mesajını bu sayfaydan okuyabilirsiniz.. >>> http://www.reddiyeler.com/detay.asp?haberID=751

Önceki mesajımız:

Aslında bu şahsı web sitemize eklemeye değer bulmuyorduk, lakin en son sosyal medya sayfasında yazdığına göre Ankara'da medrese açmaya karar vermiş, bu da bizim alanımızı ihtiva ettiği için uyarı babında bazı bilgiler vermek istedik.. Çünkü bazen bize bu kişiyi soranlar oluyordu..

Bu kişi kendine gelen metafizik hastalık olduğunu iddia eden kimselere değişik yöntemler uygulamakta ve yüksek ücret alan bir kişi. Yaptığı uygulamaların İslam dışı olduğu ortada. Bir videoda izledik, bir kızcağızın sırtını vurarak resmen morartmış, bir diğer gelen kişiyi resmen sert biçimde tokatlıyor vs. bunların ne ilmen, ne tıbben yeri vardır. Zaten önceden kendine gelenlere kungfu yaparak cin çıkarıyor şeklinde gözaltına alınmış birisi.. (Kendi ifadesi ile berat etmiş) Kendine sayik diyor.

1000 TL gibi uçuk rakamlar aldığı yazıyor. Bunu zaten kendide inkar etmiyor.  Biz müspet dairede metafizik konularda insanlara yardımcı olan insanların ücret almalarına karşı değiliz, alabilirler, lakin bu rakam böyle afaki olunca bu yanlıştır ve hatta istismara girecek durumlar olabilir.

Biz bu kişiyi biraz araştırdığımızda, ilmi anlamda sıkıntılı biri olduğunu gördük. Videolarda bazı şer'an uygun olmayan görüntülerde gördük. Yaptığı sözde tedavi şeklinin hiçbir ehli sünnet kaynakta geçmediği ise ayrı bir önemli husus.. Zaten hipnoz dersi aldığının sertifikasıda kendinde mevcuttur.

Kendisini Risale-i Nur talebesi olarak göstermekte, lakin bir risale talebesinin yapamayacağı şekilde sözler sarf etmekte. Özellkle tasavvuf-tarikata dil uzatmak kendini dahada batırmaktadır.. 

Bazı mesajlarından yola çıkarak mesaj attık, mesela Mehdi as'ı sorduk. Sonra yine mesajlarında zamanla gördük ki, tasavvufi konuları çarpıtarak evliyaya dil uzatma cüretini dahi gösteriyordu.

Şimdi kardeşler, bir insanın bu tip bir işe kalkıştığında, ilk önce manevi yönüne bakılır. Maneviyatta itikattan başlar. Artık günümüzde sahte hocaların çoğaldığınıda baz alırsak, bu sahte hocaların ortak bazı noktaları vardır. Ehli sünnetin bazı temel kaidelerini kabul etmezler, bu en başlı özelliklerindendir. Mesela Mehdi, nuzülu İsa, kader, şefaat, tasavvufu vb. gibi birçok bazı ehli sünnet kaidelerini inkar ederler.

İşte bizde tanımadığımız kişilere böyle zarflar atarak, kişinin itikadını öğrenmeye çalışırız.

Mehdi konusunda sayfasında paylaştığı bir mesaj üzerine şöyle bir soru sormuştuk; "Bediüzzamanın mehdi as olduğu doğru mudur?" şeklinde ki soruya "evet doğrudur" cevabını vermesi ve tasavvufa yönelik olan çarpıtmaları bu kişinin ilmi açıdan ne durumda olduğunu ehline aşikar etmektedir.

Tasavvufi konularda ve bazı hak cemaatlere karşı saldırgan mesajlarından sonrada bu kişinin manevi ve ilmi anlamda menfi biri olduğu izlenimi bizde oluştu..

O yüzden bize soran kardeşlerimize diyoruz ki, bu kişiden uzak durun. Bu tarz kişilerin ilmi anlamda hiçbir icazeti ve medrese olarak ilmi silsilesi olmadan bu denli yaptığı çalışmaların sahihliği su götürmez bir hüsrandır. Bu hüsran kendisine kapılanlarıda sonu hüsran olan bir akıbete götürmesi kaçınılmazdır.. Bu bizim tecrübelerimizden çıkardığımız bir sonuçtur. Bizim düşüncemizdir.

Allahu Teala ayaklarımızı doğru yoldan ayırmasın.

Ve MinAllahi Tevfik.


Nette olan bazı linkler;


http://www.milliyet.com.tr/kung-fu-ustasi-doverek--cin-cikariyormus--gundem-1128074/

https://forum.donanimhaber.com/m_110318226/tm.htm


Bu haber 27716 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
SAYİK EROL TANGUT

Erol Tangut'un Sitemize İftira ve Tehditli Mesajı..

Erol Tangut'un Sitemize İftira ve Tehditli Mesajı.. Erol Tangut'un İftira ve Tehditli Mesajı..

İnternette Dolaşan Cinci Rukyeci Medyum Sayiklere Dikkat

İnternette Dolaşan Cinci Rukyeci Medyum Sayiklere Dikkat İnternette Dolaşan Cinci Rukyeci Medyum Sayiklere Dikkat

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign