ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Caner Taslaman'ın İmam Ebu Yusuf'a Attığı İftira!

Caner Taslaman'ın İmam Ebu Yusuf'a Attığı İftira!

Tarih 12 Ağustos 2015, 18:14 Editör Yönetici

Sünnet Düşmanı Caner Taslaman'ın İmam Ebu Yusuf'a Attığı İftira!

Felsefeci Caner Taslaman, iki hadis inkarcısıyla beraber katıldığı bir tv programında, 'Hadis ilimini kaldırmadan önce Fıkıh ilmini kaldırmalıyız' herzesini savurduktan sonra, Ebu Hanife'nin talebesi müctehid İmam Ebu Yusuf'a, yaşadığı bir vakıadan cımbızlama yaparak açıkça iftira etti!


(Resûlullah aleyhisselamın talebeleri olan Sahabeye kolaylıkla iftira atabilen bu adamların, bir müctehide iftira etmelerine çok şaşırmadığımı söylemeliyim!)

Taslaman'ın olayı nakli şöyleydi: Adamın biri Ebu Yusuf'a gelmiş ve 'ben kabak sevmem' demiş. Ebu Yusuf'ta, 'Resulullah kabağı çok severdi, bu adamı öldürün' diye fetva vermiş.

(Burada vermek istediği algı, mezhep imamları Kur'anın methettiği o alimler değildir. Bu adamlar Kur'âna uymadan keyfi kararlar verir ve istedikleri adamın kellesini dakkada alacak kadar kana susamıştırlar(!) Bu sebeple mezheb imamlarını bırakın, bize uyun! Bizim kitaplarımız daha ucuzdur...)

Peygamber muhalifi hadis inkarcılarının her zaman izlediği yöntem, bir hadisin içinden cımbızla birkaç kelimeyi almak ve o kelimeler üstüne bir yorum yaptıktan sonra kaynağını verip 'hadis böyle söylüyor' demek!
(Bu cımbızlama işinde, Işıd'çı Vehhabi Selefilerle atbaşı yarışırlar iddia ediyorum!)

Ondört asırlık dinle, alay edip durdular!
Bize 'gelenek' deyip, yeni din uydurdular!

Peki, bahsi geçen olay aslında nasıl gerçekleşti nakledelim;

İmam Ebu Yusuf, bir gün halifenin yanında iken, bir adam 'Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) kabağı severdi' dedi. Bir başkası da, 'ben sevmem' dedi. Bunun uzerine Ebu Yusuf, idam edilenlerin kanının etrafa saçılmamasını önleyen muşambanın ve kılıcının getirilmesini emretti. Adam bu sefer, 'Estağfirullah, ben böyle bir şey hatırlamıyorum' diyerek kelime-i şehadet getirdi. Bundan sonradır ki, İmam Ebu Yusuf onun katlini emretmekten vazgeçti. (Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi, Ehl-i Sünnet İtikadı, s. 126-127)

Ebu Yusuf bu sözü, Peygamber Efendimize 'bir hakaret, onun bu tavrını alaya alma ve küçümseme' şeklinde değerlendirmiş ve bundan dolayı da bu sözü söyleyen kişinin küfre girdiğine fetva vermiştir. Ancak konunun böyle olmadığı anlaşılınca, hükümden de vazgeçilmiştir.

Görüldüğü üzere kabağı sevmediğini söyleyen kişi, bundan maksadının, 'yaratılış gereği kabak yemekten hoşlanmadığını, bununla Peygamberimize muhalefet etmek gibi bir niyetinin bulunmadığını' söyleseydi, elbette Ebu Yusuf böyle bir hüküm vermeyecekti... 

Allah'ın Peygamberini devre dışı bırakıp, talebelerini ve onların talebeleri olan ulemayı yalanlayarak kendilerini merkeze almak isteyen bu inkarcılar, çok küçük bir dünya menfaatine karşı ahiretlerini sattıklarını nasıl göremiyorlar? (Belki de görüyorlar ama ceplerine yaramıyor...)

"Hani Allah, kendilerine kitap verilenlerden, “Onu (Kitabı) mutlaka insanlara açıklayacaksınız, onu gizlemeyeceksiniz” diye sağlam söz almıştı. Fakat onlar verdikleri sözü arkalarına atıp, onu az bir karşılığa sattılar. Yaptıkları bu alışveriş ne kadar kötüdür!" (Âl-i İmran 187)


Kerem Önder

Bu haber 18640 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
CANER TASLAMAN

Caner Taslaman'ın tosladığı anlardan sadece biri!

Caner Taslaman'ın tosladığı anlardan sadece biri! Caner Taslaman'ın tosladığı anlardan sadece biri

Caner Taslaman'a Soruyoruz! – Hüseyin Avni Hocaefendi

Caner Taslaman'a Soruyoruz! – Hüseyin Avni Hocaefendi Caner Taslaman'ın tosladığı münazara programından sonra, kendisine bir darbe de Hüseyin Avni Hocadan..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign