ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Yılmaz Dündar kimdir ve hakkında bazı bilgiler!

Yılmaz Dündar kimdir ve hakkında bazı bilgiler!

Tarih 11 Ocak 2018, 09:26 Editör Yönetici

Yılmaz Dündar kimdir ve hakkında bazı bilgiler!

Web sitemize gelen aşağıda ki mesaj üzerine birkaç araştırma yaptıktan sonra bu yazıyı sitemize eklemek elzem oldu.. Zaten mesajı gönderen arkadaş bir ön teşhis yapmış. Bizde bazı yazılarına vs. baktığımızda durumun çokta farklı olmadığını gördük. Tavsiyemiz eğer ahiretinize önem veriyorsanız bu tarz kişilerden uzak durun. Bu bizim düşüncemiz, gerisi size kalmış..

Gönderenömer a******
Konureddiye
E-Postaa********@gmail.com
Tarih10 Ocak 2018, 15:58
IP85.97.****
Mesajselam aleykum Yılmaz dündar adında bir zat türedi Kitapları bedava dağıtılıyor. Ahmet hulusi ve m.islamoğlu arasında bunların naif versiyonu. birçok arkadaşın kafasını bulandırdı. http://www.birdusunyansimasi.com/kitapciklar/ adresinden inceleyebilirsiniz. Reddiye yazarsanız sevinirim

Bir forum sitesinde bulduğumuz birkaç yazı:

Selamu aleykum.
Birkaç kitabını okuduktan sonra bende şu kanaatler hasıl oldu. Ehli sünnettir yada değildir demek istemiyorum. Ben sadece tespitlerimi yazıyorum. Gerisi merak edenlerin vazifesi olsun.
Sanki Ahmet hulusiyi okuyor gibi hissettim. Hulusi bidat ehlidir. İnsanların evrim sonucu geliştiğine inanan ahmağın biridir. Cebriye ekolüne çok yakındır. Ehli sünnete hakaret eder.
Yılmaz dündr, kitaplarında.
İnsanın dünyaya esfelesafilin formatta Biçimde başladığını söylemiş. Garipsedim anlayamadım üzerinde pek durmadım. Ehli sünnet ne demiş dedim bu konuda Biraz tahkik ettim baktım benzer bir anlatım yoktu. 
Kitaplarında bazı Ayetlerin tefsirini yapmış Kafasında kurguladığı bir tasavvuf anlayışı var. Bunu Bu ayetlerle desteklemeye çalışmış. Bunu yaparken Ayetlerin bütünlüğünü ve diğer ayetlerle olan ilişkisine önem vermemiş kendi tahayyülünü anlatmış. Yine ehli sünnet kaynaklara başvurdum. Yine benzer bir anlatıma rastlamadım. Tin suresi bunlardan biri. Merak edenler Ehli sünnet tefsirlerine bakabilirler ve yılmaz dündarın aşağıların aşağısı kitabında bu ayetlerin sadece bir kısmı tefsir edilmiş ikisini kıyas edebilirler.
Birde günümüzün tartışmalı sözde din adamları var onların da yapmış olduğu tefsirler mevcut yılmaz dündarı bunlara daha yakın gördüm.
Ahmet hulusi piyasada çok rastlandığı gibi Arapça bilmeyip meal yazan ve bu meallerle tefsir yapmaya çalışan bir zattır. Yılmaz dündar da böylemidir diye baktım kısa bir araştırma ile Mütefennin olduğunu öğrendim. Yani ilim ehli ancak islami ilimlere pek te vakıf değil gibi görünüyor.
Hocası da muhtemelen Ahmet hulusi. Herhangi bir icazetine de rastlamadım. Kitaplarında ehli sünnet olduğuna dair bir ibareye de rastlamadım. Sosyal medyada takipci profiline baktım. Ahmet hulusi takipçilerinin Yılmaz dündarı da takip ettiğini gördüm. Bir kaç videosunu dinledim ahmet hulusiye methiyeler dizdiğini işittim. 
Sitede bir kaç kişiye soru sordum Kimileri ehli sünnetin ne olduğunu dahi bilmiyor. Bir kısmı da ehli sünnettir diyor. Okuduklarımdan bunu anladım diyor. Bu da tuhafıma gitti. Adamın takipçileri kendi kısıtlı ilimleriyle ehli sünnet olup olmadığına karar veriyor hatta ehli sünnete aykırı bir söylemine rastlamadım diyor. Soruyorum ehli sünnet akidesini nereden öğrendiniz Tümüne hakimmisiniz ki de kıyas yapıyorsunuz. Cevap alamadım. Bu sayfada da benzer yorumlar yapılmış. 

Netice itibarıyla Bu konunun cevabının zatın kendi sitesinde yada kitaplarında açıklanması gerekir. Onun dışında biz karar yada hüküm vereme makamı değiliz ancak tahmin edebiliriz. 
isteyen istifade edilebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir şahıstır.
Bana göre zaman israfıdır. Günümüzde ehli sünnet tarafından açıklanamayan yada tartışmalı bir mesele yoktur. Bu yüzden maceraya da gerek yoktur.

Selam aleykum

****

eslamu aleykum. camimizde gördükten sonra bazı kitaplarını inceledim. ayrıca bazı takipçileriyle tanıştım. kendisiyle ve facebook sayfasını yöneten kişiyle internet üzerinden mesajlaştım. aklımdaki soruları sordum ve tahmin ettiğim gibi son derece tatmin edicilikten uzak cevaplar aldım.

kendisi maalesef arapça ve dini ilim konusunda eksiği olan, hatta belki doğru düzgün hiçbir bilgisi olmayan ve bunu kendisi de beyan ve kabul eden birisi. gördüğüm üzere yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ahmed hulusi takipçileri onu da takip ediyor. yine gördüğüm kadarıyla kitaplarında kullandığı meal de ahmed hulusinin.

internet sayfasında öylesine incelediğimde gördüğüm bir sohbetinde mesai sebebiyle namazınızı cem edin demiş. seferi olmayanın bu şekilde namaz cem etmesi hanefi, şafi ve maliki mezheplerine göre caiz değildir. sadece hanbeli mezhebinde ve belli şartlar oluştuğunda caizdir. bunu belirtmeden bunu yapın derseniz, kafanıza göre fetva verirseniz, halkının önemli kısmı hanefi ve şafi olan halkımızı tek bir amelle mezhepsiz yaparsınız. her mezhebin işine gelenini alır, gelmeyeni atarsınız ki, yasaktır, ehl-i sünnetin dışına çıkmış olursunuz.

burçlar üzerine küfür çıkarımı yapmış bir kitabında. şu burçtaki kişiler şöyle küfre düşer, diğeri böyle gibi.. ehl-i sünnette böyle bir şeye rastlamadım, kaynak da göstermemiş zaten kitaplarında.

benim kendisiyle yazışmama vesile olansa, kıyame suresindeki bir ayete kendince meal ve hatta tefsir yapmasıydı. arapça bilmediği için, ayette "La uksimu bin-nefsi-l levvame deniyor, bi kullandığı için billahi anlamındaki nefse yemin ediyor" demiş. billahi anlamda nefs dediği şeyin açıklamasını yapmış kendi yaklaşımıyla. bir önceki ayete baksa, zaten "bi" olmadan "-e, -a" anlamı olamayacağını kendisi de görecekti. bunu söylediğimde, bir önceki ayette de "billahi anlamında kıyamet gününe mi yemin ediliyor, diğer birçok ayette kasem var, sizce onlar da mı öyle" dediğimde, arapça bilmeden ilim olmaz mı gibi sözlerle geçiştirerek sorunun üzerini kapatmıştı. bir de "bunları boşverin siz istihare yapın benimle ilgili" minvalinde bir şeyler demişti. iskender evrenesoğlunun da insanları buna yönlendirmesi ve sonra istiharelere başka varlıkların müdahalesi gibi hususlar çok konuşulur ya hani, aklıma farklı varlıklarla bağlantılı mı sorusu gelmedi değil. ama bilemem tabii ki.

daha başka birkaç konuda daha yazıştık, dediğim şekilde, alınan cevaplar bilgiye, delile değil zannlara dayanıyordu.

neticede üstteki arkadaş şunu çok doğru söylemiş, ehl-i sünnet dışına çıkmak çok kolaydır ve çıkmamak için yapılması gereken maceradan uzak durmaktır. kendisi üzerinde yeterince şüphe oluşturacak kanıya ve kanıta sahip oldum, bana soranlara da gerekli uyarıları yaptım. buraya da yazmış olalım, üzerimizde borç kalmasın..

Alıntı: https://www.islam-tr.net/konu/yilmaz-dundar-kimdir-ehli-sunnet-midir.28843/

Bu haber 6428 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YILMAZ DÜNDAR

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign