ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Ali Köse: tesettür ayetini tıraşlıyor..

Ali Köse: tesettür ayetini tıraşlıyor..

Tarih 02 Ekim 2017, 16:00 Editör Yönetici

Ali Köse: tesettür ayetini tıraşlıyor..Marmara ilahiyat dekanı Ali köse, caner taslaman ve hadan onat'la birlikte katıldığı fatih Altaylı proğramında, peygamberimiz as'ın hanımlarıyla evden dışarı çıkma örneklerinden hareketle, "evlerinizde oturun, evvelki cahiliyede kadınların açılıp saçıldığı gibi teberrüc etmeyin (bu şekilde sokağa çıkmayın)" ayeti hakkında demagoji yaparak, ayetin  hükmünü ortadan kaldırıyor...

Halbuki ihtiyaç halinde hanım, tesettürüyle dışarı çıkabilir.

Ali Köse, Hadisin kaynağını da hadis kaynağından değil, yusuf islam'ın kitabından veriyor, tesadüf orada gördüğü için.

Söz konusu Hadis, Müslim hadisidir ve sahihtir, ancak tesettür ayetinin hükmünü iptal için değil, töhmetten uzaklaşmayı hatırlatan bir hadistir.
Halbuki birileri, yabancı hanımla başbaşa kalacak kadar töhmetli bir duruma düşse, o zaman da aynı hadis için uyduruktur veya hükümsüzdür, diyebilirler...

İşine gelince rastgele kitapta yazılan rivayetlerden ve tarihi rivayetlerden hüküm çıkar; işine gelmezse, Buhari ve Müslim hadisi de uyduruktur, de. Nitekim aynı proğramda Hasan Onat bunu açıkça söylüyor.

Bu haber 3927 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ALİ KÖSE

Tekbir Sesinden Rahatsız bir İlahiyat Dekanı: Ali Köse

Tekbir Sesinden Rahatsız bir İlahiyat Dekanı: Ali Köse Modernist görüşleri ile bilinen Ali Köse'nin devlet kanallarında ki yeni zırvaları..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign