ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Yeni Diyanet İşleri Başkanı Vakası: Prof. Ali Erbaş

Yeni Diyanet İşleri Başkanı Vakası: Prof. Ali Erbaş

Tarih 17 Eylül 2017, 06:13 Editör Yönetici

CB Erdoğan yine şaşırttı. Üzgünüz, kırgınız, kızgınız.. Ders alınmamış...

Hükümet yine bu ümmetin son kalesi konumunda ki güzel ülkemizin en kritik kurumlarından olan Diyanet'in başına sıkıntılı birini getirdi.. Neden böyle dedik? Çünkü şeriat zahire göre hüküm verir. Prof. Ali Erbaş reformist Hayrettin Karaman ekibinden desek yanlış olmaz sanırım, çünkü birçok projede görev almışlar, özellikle bir Fetö belası olan Diyalog çalışmalarında..

Mustafa İslamoğlu gibi birini resmi twitter hesabından açıkça savunabilen başdanışmanları olan CB Erdoğan'ı eleştirdiğimiz yönlerinden biri de, çevresinde ki akıl hocalarının çoğunluğunun İslamı yaşama veya anlama noktasında sıkıntılı olması gerçeğidir. Birde siyasetin bir çirkin yönü var ki, liyakat-sadakat çıkmazı..

Kimse bize Prof. Ali Erbaş'ın
gençliğinde, Emin Saraç hoca efendiden okumuş, İskenderpaşa sohbetlerine gitmiş gibisinden yaklaşımda bulunmasın, Muhammed Emin Er gibi güzel bir alimin yanına gidip gelen Mehmet Görmez'in neler yaptığını gördükten sonra..

Yeni başkanı da göreceğiz Mustafa İslamoğlu, Mehmet Okuyan, Mustafa Öztürk, Caner Taslaman, Abdulaziz Bayındır vs. gibi tahrip ekibinin batıl görüşlerine ve hareketlerine karşı neler yapacak, giden hiçbirşey yapmadığı gibi bazılarının önünü açmıştıya..

Konuşulacak çok şey var lakin, farklı bir durum tespiti yapmak istiyorum;

Senelerdir ehli sünnet bir tasavvufi cemaatten olan, alnı secdeli tam bir Anadolu genci olan bir arkadaşın devlet bankasına özel güvenlik şirketinden işe başlaması için aracı olmuştum, direk red edildi. Çünkü bu arkadaş bir dönem Bankasya'nın İstanbul'da bir şubesinde çalışmıştı, zaten Bankasya kendilerinden olmadığı için bu arkadaşı kendileri çıkarmıştı. Tanıdığım vasıtası ile bizzat kendim sordum red edilme sebebini, sadece Bankasya'da çalışmış olması denildi. Devlet kurumlarında böyle bir prosedür varmış. Bırakın devlet bankasını aynı durum Kuveyttürk bankasında dahi olmuş.

Şimdi ise bir çok diyalog projesinde görev almış, kitaplar çıkarmış, Fetö'nün Abant toplantılarına katılmış, Fetö'nün Kimse Yokmu Derneği'nde faaliyetlerde bulunmuş vs. birini Diyanet gibi bir kuruma başkan yaparsan, ben sana ne diyim yahu, cinayet, akıl tutulması, adaletsizlik vs. siz ne derseniz diyin, lakin bu vebal bedeli ağır bir yüktür, bunun da elbet bir karşılığı vardır...

Şimdi sosyal medyada gördüğüm bir yazıyı buraya ekliyorum, resimler eşliğinde;


Yeni Diyanet İşleri Başkanı Yalova Ün. Rektörü Ali Erbaş olmuş.

Kimdir diye baktığımda dikkatimi çekenler;

Sakarya Üniversitesi'nde Dekan iken FETO'nun başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar vakfı öncülüğünde kurulan ve başında FETO'nun ev arkadaşı Suat Yıldırım'ın olduğu "Kültürler arası diyalog platformu (KADİP)" yönetim kurulu üyesiydi. Yani FETÖ dernek yöneticisiydi. (bilgiler takvim gazetesi haberi ile teyitlidir. 1.resim)

Bu platform (yine 1. ve 2. resim) Yahudileri anma programı düzenleyen ve Türkiye'de FETO tarafından yürütülen dinler arası diyalog projesinin platform ayağı. (2014 yılı)

(3. Resim) Hayretin Karaman'ın yazmış olduğu bir yazıda (2008) "Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Kültürlerarası Diyalog Platformu" tarafından periyodik olarak tertib edilen "DİYALOG" toplantılarından birini tenkit ediyor. Bu toplantıda Ali Bulaç, Ali Erbaş, Arif Gökçe, Cemal Uşak, Faruk Tuncer, İlyas Üzüm ve Niyazi Öktem ile beraber, Vatikan temsilcisi George Marovitch, Dozideos Anagnasdopavios ve Yusuf Altıntaş gibi Kilise ve Havra mensubları bulunmuştu." diyor. Yani dinler arası diyalog toplantılarına katılan biri.

Ali Erbaş, Abant Platformu toplantılarına da hemen her yıl katılım sağlıyordu. (5. ve 6. resim)

Ali Erbaş'ın ayrıca hristiyanlık üzerine ciddi çalışmalarının da olduğu 11 Kitabı ve 1'de editör olduğu kitap var.

1-) Hıristiyan Ayinleri, 2-) Hıristiyanlık’ta İbadet,
3-) Hıristiyanlık’ta Reform ve Protestanlık Tarihi,
4-) Hıristiyanlık, 5-) Namaz Rehberi, 6-) Kur’an’daki Tekrarlar ve Sırları, 7-) Melekler Alemi, 8-) İslamla Yüzleşen Batı (çeviri), 9-) Ortaçağ Hıristiyan Dünyasında Dinsel Şiddet, Engizisyon (çeviri), 10-) Yaşayan Dünya Dinleri, 11-) Dinler Tarihi Sözlüğü (çeviri) 12-) Peygamberimizin hayatı. (kaynak: www.alierbas.com.tr)

Ve son olarak fgulen.com'un yayınladığı yazıya göre Sakarya'da dekan iken şu an kaçak olan FETÖ'cüler ile beraber İlahiyatçı olarak Kimse Yok mu derneğinin faaliyetlerine katılıyor. (Paylaşım halen yayında http://fgulen.com/…/14807-Zaman-Kimse-Yok-mu-Gonullulerini-…)

***

Kısacası... Cümle Ümmeti Muhammede Geçmiş olsun. Biz FETÖ'ye hiç bulaşmamış birini beklerken FETÖ'cü bir platformun yöneticisi, Diyalog toplantılarının katılımcısı, Yahudileri anmakta intiba etmeyen, Gönül erleri aşığı, Diyalog ve özellikle hristiyanlık üzerine ciddi çalışmalar yapmış biri Diyanet İşleri Başkanı yapılmış.

Hani sürekli diyorum ya.. Diyanet'te ki Dinler Arası diyalog birimi niye kapatılmıyor diye.. bundan sonra Sittin Sene kapanmaz.

(Yeni Başkan'ın beni yanıltmasını çok isterim. Fakat vaziyet ortada)Meşhur Fetö'cü Suat Yıldırım ve Ali ErbaşDerleme reddiyeler.com


Bu haber 16698 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ALİ ERBAŞ

ALİ ERBAŞ'IN ÇARMIH VE HAÇ ÖNÜNDE SIRITARAK POZ VERMESİ NE ANLAMA GELİR?

ALİ ERBAŞ'IN ÇARMIH VE HAÇ ÖNÜNDE SIRITARAK POZ VERMESİ NE ANLAMA GELİR? ALİ ERBAŞ'IN ÇARMIH VE HAÇ ÖNÜNDE SIRITARAK POZ VERMESİ NE ANLAMA GELİR?

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign