ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Tekfirci Muhaysini ne yapmaya çalışıyor?

Tekfirci Muhaysini ne yapmaya çalışıyor?

Tarih 26 ?ubat 2017, 21:34 Editör Yönetici

Örtülü selefi Muhaysini'nin amaçlarından bazıları..

Milleti Suriye’ye cihada çağırıp tek kurşun atmadan Selefsiz selefilik itikadını aşılamaya çalışanlardan Muhaysinî’nin kendisini açık ettiği bu sözlerine Ebubekir Sifil Hocaefendi cevap verdi. İşte o paylaşımlar

Böyle diyor Muhaysinî, ardından da bunu anlatan bir hadis okuyor.


Soru: O hadisi 4 İmam bilmiyor muydu? İmam Ahmed dışındaki ekseri fukaha farziyetini inkâr etmeksizin namazı bilerek kılmayan kimsenin küfrüne hükmetmemiş. İmam Ahmed de kendisinden gelen 2 rivayetten birinde 3 imama katılmış. O halde Muhaysinî “Namazı terk etmek küfürdür” derken ictihad edip hadisten kendisi hüküm çıkarıyor olmalı. Namazın terkini hafife alıyor değiliz. Namazı terk eden kimsenin küfrüne hükmedilmeyeceğini söyleyen ekseri fukaha da bunu kasd etmemiştir. Yanlış olan, namazın önemini anlatırken bu milletin gençlerinin aidiyetleriyle oynamak. Bu milletin tabi olduğu imamlar elbette bu dini Muhaysinî’den daha iyi biliyordu.Selefî çizgi hassasiyetlerimizi kullanarak içimize sızıp kendi sübjektif doğrularını din diye anlatıyor.Bu ülkede yıllardır namazın, ibadetin, kulluğun önemini anlatır hocalarımız kürsülerden. Muhaysinî mahut videoda “namazı terk etmek küfürdür” demek dışında farklı ne söyledi? Bu fetvayla ümmetin kahir ekseriyetini tekfir etti açıkça!

Sosyal medyayı iyi kullanmak dışında cihad meydanındaki ulemadan hiç bir artısı olmayan Muhaysinî’yi “özel” kılan nedir? Cihad meydanındaki çabalarını takdirle karşıladığımı değişik vesilelerle çok kez ifade ettim. Ama konu itikada gelince o da haddini bilmeli ve İmam Ahmed’in dahi bir rivayette 3 imama katıldığı konuda kesin konuşmamalıdır.Muhaysini’nin Anadolu insanıyla işi ne? Bu toprağa dönük çalışmasının maksadı ne? Bize İslam’ı öğretmek niyetindeyse,buna ihtiyacımız yok. Birilerine İslam’ı anlatmak gibi bir hedefi varsa, gayrimüslimlere yönelsin. Tebliğ bekleyen milyonlar var. İlla Anadolu insanına seslenecekse, bu toprakların hassasiyetlerine saygı duysun. Mâturîdî/Eş’arî bir topluma seslendiğini unutmasın. Maksadı bu toplumu “Selefîlik” adı altında Vehhâbîleştirmekse, o da, onun borazanlığını yapanlar da bilsin ki, bu topraklara yabancı ideolojileri “din” diye satmaya kalkan kim olursa olsun, hak ettiği karşılığı ilmî zeminde görmeye devam edecek.


Diğer bazı bilgiler;


MUHEYSİNİ?..

Deaş harici teröristleri 2013 haziran ayında Suriye'de zuhur etmiştir ufak çaplı çatışmalar aralık ayına kadar sürmüş ve ağır çatışmalar 2013 aralık sonunda başlamış en sert çatışmalar 2014 ocak ve şubatında gerçekleşmiştir.Muheysini o zamanlarda birçok ilim ehli tarafından Deaş'ı savunmayı bırakması hakkında nasihat edilip uyarılmasına rağmen ve Makdisi ile paralel hareket edip şam alimlerini dinlemedi. Basiretsizliği ve hikmetsizliği ile Deaş'e 6-7 ay güç verdi sonra hatasından zar zor döndürüldü. Daha bu hatasının sancıları sürerken şimdi ise Öso'yu Erdoğan'ı ve Mursi gibi siyasal islamcıları kafir görenlerin tarafını tutarak bağnazlık yaparak Suriye halkına karşı 2. bir hata yaptığının farkında değil mi?


Dr. Ebubekir Sifil hocanın "Cihad ve Gençlerimiz" başlıklı yazısını okumanızı tavsiye ederiz;


https://ebubekirsifil.com/yazilar/cihad-ve-genclerimiz/

Bu haber 9962 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MUHAYSİNİ

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign