ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Üsküdar Üniversitesi Cemalnur Sargut Hatası ve İbrahim Kalın!

Üsküdar Üniversitesi Cemalnur Sargut Hatası ve İbrahim Kalın!

Tarih 05 Nisan 2016, 11:46 Editör

Nevzat Tarhan'ın rektör olduğu Üsküdar Üniversitesinin Tasavvuf Enstitüsü altında tasavvufa zarar veren ve yanlış tanıtan yapılanması.. Sonrasında Cemalnur Sargut ve İbrahim Kalın ortaklığı..

Osmanlıyı, Osmanlı yapan ana unsurlardan biri olan Tasavvufu dış mihrakların nasıl bir ablukaya almaya çalıştıklarını birçok çalışmamızda anlatmaya çalışıyoruz. Bu konuda da acayip bir dezenfarmasyon çalışmaları var.

Tasavvufu, tarikatı, şefaati, kaderi vs. inkar eden kişi ve kuruluşların yanında Tasavvufu gerçek değerlerinden farklı olarak yanlış tanıtan kişi ve kuruluşların varlığıda artmış durumda.. İşte bu yazımızda tasavvufu yanlış tanıtan ve birçok itikadi sapmalarıda ekranlarda veya takip edenlerine zehir misali saçan Cemalnur Sargut isimli bayanın Üsküdar Üniversitesi bünyesinde kurulan Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü açılışında konuşmacı olarak davet edilmesiyle başlanabilir.

(Bknz: [Cemalnur Sargut] http://www.reddiyeler.com/kategori.asp?katID=47 )

Ülkemizde ehli sünnet üzere birçok akademik veya medrese usulü eğitim almış tasavvuf ehli dururken, bu bayanın davet edilmesi bu enstitünün itibarını ve bakış açısını ele vermektedir.

Üsküdar Üniversitesini bu aşamada kınıyor ve yaptıkları yanlışın idrakine varmalarını diliyoruz.

Enstitüyü biraz incelediğimizde, tasavvuf adı altında tasavvuftan bihaber olduklarını gördük. Çünkü tasavvufun temeli şeriattır(Kuran ve sünnet) ve şeriattan yoksun tasavvufa, hak olarak bakılmaz, batıl olarak bakılır. Bu yolun büyüklerinin "Şeriatı olmayanın tarikatı olmaz.." "Şeriat tasavvufun temelidir.." kelamı kibarları birçok konuyu özetlemektedir.

Cemalnur Sargut'un başını çektiği Kerim Vakfı'nın daha önce web sitemizde reddiye yaptığımız Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ile olan yakınlıkları ise bayağı bir anlam taşımaktadır.. ( Bknz: http://www.kerimvakfi.org/pg/calisma-detay?krm04_id=281 )


Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Kerim Vakfı başkanı Cemalnur Sargut'un Tasavvufi Araştırmalar Enstitüsü açılış konuşmaları..

Bir hayli akademik kariyere sahip Nevzat Tarhan'ın düştüğü bu durum ise çok vahim..

Şimdi Kerim Vakfı gibi bazı yapılar var ki, "Tasavvufsuz, Tasavvuf." modeli ile şeriattan uzak bir tasavvuf modeli ile karşımıza çıkmakta, diğer yandan da sol, selefi-vehabi, şia, modernist vs. yapılarda tasavvuf karşıtlığı ile karşımıza çıkmaktadır.. Bu durumda iki kesimin de zararlı olduğu aşikardır..

CHP'nin de ortağı olduğu İş Bankası yayınlarından çıkan eserlerde Tasavvufi ve tarihi gerçekler çarpıtılarak hiçbir bilimsel ve tarihsel gerçekliği olmayan bilgiler servis edilermektedir.

Anlatmaya çalıştığımız gibi bir yanda gerçek değerlerinden uzaklaştırılmış bir tasavvuf oluşturmaya çalışanlar, diğer yanda tasavvufu karalamaya çalışanlar..

Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı olaylarını hatırlayın, bu olayların arka planlarında kimlerin ve hangi ülkelerin istihbarat örgütlerinin ülkemizde ki paralı maşaları ile bu tezgahları kurduklarını anlamak zor olmasa gerek..

Çalışmalarımız birilerini rahatsız etmekte ki, hemen çeşitli yollardan yazıların kaldırılması için girişim yapmaktalar, biz Allah cc için uyarıyoruz, hatasından döneneni takdir etmesini de biliriz..
Bakınız:

http://www.kerimvakfi.org/pg/calisma-detay?krm04_id=341

http://www.reddiyeler.com/kategori.asp?katID=117
[Bir İbrahim Kalın Anotomosi ve Zihin Deşifresi!]

http://www.uskudar.edu.tr/tr/icerik/917/uskudar-universitesi-tasavvuf-arastirmalari-enstitusu-kuruldu

Reddiyeler.com

Bu haber 35338 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
NEVZAT TARHAN

Nevzat Tarhan ve Cemalnur Sargut Tehlikesi - İfşa!

Nevzat Tarhan ve Cemalnur Sargut Tehlikesi - İfşa! Nevzat Tarhan ve Cemalnur Sargut Tehlikesi - İfşa!

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign