ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
İhsan Eliaçık Miracı inkar ediyordu Miraca sarıldı

İhsan Eliaçık Miracı inkar ediyordu Miraca sarıldı

Tarih 30 Kasym 2014, 23:21 Editör Yönetici

İhsan Eliaçık Miracı inkar ediyordu Miraca sarıldı

Biz sizlere batılın her zaman çelişkide olduğunu söylüyoruz. Buna bir çok örnek verebiliriz ama mesela Abdülaziz Bayındır’ın sadece gay hakkındaki çelişkilerine bir göz atabilirsiniz. BURADAN

   İhsan Eliaçık’ı ise sizlere daha önce deşifre etmiştik. BURADAN BAKABİLİRSİNİZ

   Şimdide çıktığı ekranlarda bağıra bağıra inkar ettiği miraca sarıldı… Daha önce geçen bir diyaloğu şöyle:

   Hulki Cevizoğlu: Diğer kandil geceleri ile ilgili ne diyebilirsiniz? İhsan Eliaçık: Kandil gecesi karanlığı aydınlatan şey demektir. Kandili kendi içimizde aramalıyız.

   Hulki Cevizoğlu: Müslümanların bu geceleri kutlamasının bir sakıncası var mı? İhsan Eliaçık: Dinden sayarsanız bunları bidat olur. Bu geceleri kutlamanın sosyolojik bir anlamı vardır ama dinden değildir. Peygamberimiz hiçbir kandil gecesini kutlamamıştır. Bu dinden olsa Peygamberimiz bunu yapardı zaten.…Bana göre Türkiye laik bir devlet değildir. Türkiye’nin bir dini vardır ve o da “Diyanet dini”dir. Mezarlarla, ritüellerle ilgilenen bir kurumdur. İslam’ın esas mesajı ritüellerin icrasında değil anlamındandır. Adalet, mülkiyet ve velayet temellerindedir İslam’ın esası. (Hulki Cevizoğlu (Notlar) – 25 Ağustos 2012)

   Tüm bu açıklamaları yapan Eliaçık Dün Gezi Parkta kandil programına kıtıldı. Taksim’de Kandil simidi dağıtılıp Kur’an okundu. Ve özellikle twitter adresinden çağrıda bulundu.

   Bazılarınız: Ne olmuş işte miraca davet etmiş diyebilir. Mesele bu değildir. Mesele bu ilahiyatçıların insanların zihnini bulandırmak için herşeyi inkar etmeleri, işlerine gelince inkar ettikleri şeye sarılmalarıdır. Her zaman dediğimiz gibi: Batıl çelişkidedir…

www.ihvanlar.netihsan eliaçık

Bu haber 18620 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
İHSAN ELİAÇIK

İSLAMOĞLU'NUN KANKASI İHSAN ELİNAÇIK'IN KÜFÜR İFADE EDEN SÖZLERİ

İSLAMOĞLU'NUN KANKASI İHSAN ELİNAÇIK'IN KÜFÜR İFADE EDEN SÖZLERİ İSLAMOĞLU'NUN KANKASI İHSAN ELİNAÇIK'IN KÜFÜR İFADE EDEN SÖZLERİ

İhsan Eliaçık'ın 'Yaşa(yama)yan Kur'â"ı

İhsan Eliaçık'ın 'Yaşa(yama)yan Kur'â İhsan Eliaçık'ın 'Yaşa(yama)yan Kur'â"ı

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign