ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Yaşar Nuri Öztürk'ün tesbih çelişkisi

Yaşar Nuri Öztürk'ün tesbih çelişkisi

Tarih 30 Kasym 2014, 23:12 Editör Yönetici

Yaşar Nuri Öztürk'ün tesbih çelişkisi

Reformist Yaşar Nuri Öztürk önceden mevcut bulunan sitesinde tesbih hakkında sorulan bir soruya şöyle cevap veriyordu:

   “Tesbih âleti bir bid’attır. Dinimize sokulan bu alet Budizm`den gelmektedir. Allah’ı tesbih etmek için o âletin kullanılması İslam’a aykırıdır.”

(TESBİHİN BİD’AT OLMADIĞINI BURADAN OKUYUN)

   Tesbihin dine sonradan sokulduğunu, kullanmanın İslam’a aykırı olduğunu söyleyen yaşar Nuri öztürk katıldığı programda, program sunucusuna tesbih hediye etti.

   Tesbih hediye ederken “33 Ya sabur” çekmesini tavsiye ediyor. Kendisi de cebinden çıkardığı 99’luk tesbih ile çekeceğini söylüyor.

   Şimdi eğer eski görüşlerinde ise bu bir çelişkidir. Yok eğer tövbe etmiş ise Allah mubarek eylesin ancak batıl görüşlerinden tamamen sıyrılması ve insanlara bunu açıklayıp, kırdığı çanakları tamir etmesi yani verdiği yanlış fetvaları bir bir düzeltmesi icap eder. Çünkü kendisine uyanların günahlarının mislini yükleneceği hadis-i şerifte haber verilmiştir. “Kim de islamda (müslümanlar içinde) kötü bir çığır açarsa, açtığı çığrın günahı ve kendisinden sonra onunla amel edenlerin günahları, günahlarından birşey eksilmeden ona aittir.” (Riyâzu’s-Salihîn, 19, bab. 172. hadis, s. 158 (müslim’den); Sunenu’n-Neseî, V, 99;

   Ne olursa olsun: BATIL HER ZAMAN ÇELİŞKİDEDİR

www.ihvanlar.net

Bu haber 19109 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YAŞAR NURİ ÖZTÜRK

Sanki bir fitne merkezi; Yaşar Nuri Öztürk kimdir?

Sanki bir fitne merkezi; Yaşar Nuri Öztürk kimdir? Ehli sünnet dışı biri olan ve insanı dinden imandan edecek görüşleri olan bir şahıs..

Yaşar Nuri Sonunda Sapık İnancını Açıkladı

Yaşar Nuri Sonunda Sapık İnancını Açıkladı Deizm denilen sapık inanıştan olduğunu sonunda açıkladı..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign