ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Entel İslamcılardan Birisi Zeynep Işık Büyükbay Kimdir? (Güncellendi)

Entel İslamcılardan Birisi Zeynep Işık Büyükbay Kimdir? (Güncellendi)

Tarih 12 Mart 2022, 17:17 Editör Yönetici

Entel İslamcılardan Birisi Zeynep Işık Büyükbay Kimdir? Delil videolar eşliğinde...


Bu kadın son zamanların dindar-ı entel meşhur olanlardan. Kadim İslam ile birçok uzakdoğu geleneğini harmanlayıp, yeni isimler takarak, bakın ben buldum dercesine insanlara pazarlama yöntemleri artık meşhur oldu.

Özgeçmişine baktığımız da Medine'de doğmuş. "Günümüz Arabistanı" geçmişi olanlara ayrı bir dikkat etmek lazım. Çünkü o bölge de yakın tarihi baz alırsak, İngiliz kuklası Vehhabilerin etkinliği malumdur. Ülkemiz den oralara eğitim almaya gidip itikadını değiştiren kişiler olduğunu biliyoruz.

Bu yazıyı ilk yazdığımız da elimizde fazla veri yoktu. Meğer hanımefendi İslamda Hurafecilik isimli esas videosunu netten silmiş. Cübbeli Ahmet hoca da o video üzerinden genelde reddiye yapmış. Biz videonun bir kısmını yeni gördük. Bu videoyu izledikten sonra da daha iyi anlaşıldı ki kesinlikle takip edilecek bir kiş değil.. (Bu videonun bir kısmını yazı sonunda instagram üzerinden ekledik.)

Öncesin de cennetle alay eder gibisinden bir video yayınlandı.(Link 1) Video da kesit alınmış, o videoyu keşke tam dinleyebilseydik. Ama bu haliyle de günümüz modernistlerinin alaycı yaklaşımını kendisinde görüyoruz. Sonrasında birkaç videosunu incelediğimiz de, ilk incelediğimiz "Link 2" adlı takipçileri ile canlı yayın videosunda alimlerimizin defaatle çok güzel açıkladığı "Peygamberimizin mezhebi varmıydı?" sorusuna "Bu konuda içim yaralı, çok şey söylemek istiyorum ama canlı yayında söyleyemem" şeklinde cümleler ile kendini sağlama almaya çalıştığı görülüyor.

Dikkat edin, günümüz mealci, modernist kesiminin hak mezheplere takıntısı en belirgin özelliklerindendir. Yani mutlaka bir şekilde mezheplerle olan arızalarını dile getirirler. Zeynep hanım biraz temkinli davransa da, yinede niyetini aşikar ettiği zahiren ortadadır.

Sonra yine (Link 2) videosunda ruhların konuşmasından bahsediyor. Alakasız örnekler ile ruhların konuşması şeklinde tanımlar getiriyor. Hiçbir ehli sünnet kaynakta geçmeyen bu durum, aksine kişinin ehli sünnet itikadına ciddi anlamda zarar verir. Evet, ölümden sonra bazı özel durumlarda ruhların konuşması ayet ve hadisler mucibinde vardır. Lakin, yaşayan kişilerin ruhlarının mükelleften bağımsız birbiriyle konuşup, imtihan hayatının dışında ayrı tepkiler vermesi v.s gibi deli saçması tanımlardır, bu durum aslında altında ciddi itikadı arızalar barındıran yaklaşımlardır.. Örnek verdiği kadın ve kocasının ruhlarının konuşması gibi.. 

Sonrasın da ortaya çıkan İslam'da Hurafecilik adlı videosunda birçok sıkıntılı görüşü olduğunu gördük.

Zaten bu türden olanların çok takipçisi olur. Hep yenilik sevdasından bunların birçoğu.. Halbuki Din tamam olmuştur, hiçbirşey üstü açık kalmamıştır. (Tanimadigi için takip edene lafımız yok ama bu tür sohbetlerini bilip de takip edenlerin imanı tehlikeye girer.)

Kısaca acizane düşüncemiz şudur ki; Özgeçmişinden baktığımız kadarı ile fitoterapi vs. gibi alternatif tıp ilmi ile de iştigal ediyor ve bu web sitemizin ilgi alanına girmemektedir. Lakin, dini sahada yaptığı açıklamalar ilgi alanımıza girmektedir. Birkaç videosunu incelediğimiz de ehli sünnet kaynaklarımıza aykırı ifadelerinin olduğu malum olmak üzere, "dini anlamda" bu kişinin takip edilmesini tavsiye etmiyoruz..

İnanıyoruz ki, başka videolarına baksak daha çok malzeme çıkacağı aşikardır.. 

Kardeşler, iman nimeti bize verilen en büyük nimetlerden.. O yüzden iki cihan saadetinin en baş şartı iman nimetini böyle süslü cümleler eşliğinde tehlikeye atmayın.. Ehli sünnet kaynaklarımız açık ve nettir. Açıklanmayan birşey kalmamıştır..

Rabbim cümlemizi ehli sünnet itikadından, doğru yoldan ayırmasın. Amin.

Not-Düzeltme: Serdar Tuncer youtube kanalında bu bayanı çıkardığı vs. için konu edilmiş.. Cübbeli Ahmet hoca da Serdar kardeşimize hitaben birşeyler söylemiş, bu durum hiç hoş olmadı.. Cübbeli Ahmet hocanın da sofilik vs üzerinden haddini aşan cümleler sarf etmesi hiç hoş olmadı.. Allahu alem, bu şekilde devam ederse kendisinin sonunu hiç iyi görmüyoruz.

Serdar Tuncer'in yapması gereken o bayanın videosunu sayfasından kaldırmaktır ve savunmaktan vazgeçmektir. Kendisine yapılan tavsiyeleri kibir, ego takınmadan dinlemesidir. Daha önceleri de Emin Işık isimli bidatçıyla program yapması sonucu eleştirilmişti. Ömer Tuğrul İnançer'e haddiden fazla manalar yüklemeside yanlıştır. Serdar Tuncer bu egosunu bir kenara bırakacak, hata yaptığı yerde özür dilemesini bilecek. Bu konuda haklı değildir, bulunduğu mübarek kapı leke kabul etmeyen bir kapı, ona göre adımlarını atması lazım. Bu şekilde kapıya da laf getirip vebale giren de kendisidir.

Son olarak biz site olarak Cübbelinin yaptığı reddiyelerden yararlandığımız doğrudur. Lakin, gün gelir kendisini sol tarafta ki reddiye verdiğimiz listeye de ekleyebiliriz. Biz site olarak Hakkın hatırı herkesin hatrından önce gelir düsturu ile yayın yapmaya çalışıyoruz. Biz haşa otorite değiliz, ehli sünnet kimsenin tekelinde değildir. Sitemizin ziyaretçisi fazla olduğu halde, incil vs. reklamı getirdiği için google reklamı dahi almıyoruz. Güzellerin dua himmeti ile siteyi kurma niyetimiz bellidir.. Rabbim bu konuyu da inşAllah tez zamanda hayra tebdil eder.

Link 1: https://www.youtube.com/shorts/pPYMtpuIlwg
Link 2: https://www.youtube.com/watch?v=M1jltRf2xNU&t=2209sZeynep Hanımın "İslam'da Hurafecilik" adlı sildiği videonun bir kısmı:Hüseyin Çevik Reddiyesi

Cübbeli Ahmet hoca Reddiyesi


Bu haber 6424 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ZEYNEP IŞIK BÜYÜKBAY

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign