ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERY

EN ÇOK OKUNANLAR

SİTEMİZE ZİYARETLER!

       
Diyarbakırlı Ramazan Hastaneden Çıktı Baklayı Çıkardı

Diyarbakırlı Ramazan Hastaneden Çıktı Baklayı Çıkardı

Tarih 29 Mayys 2020, 11:33 Editör Yönetici

Yeni Akit tv isimli youtube kanalında canlı yayına çıktı ve konuştu...

Elhamdülillah davamızda haklı çıktık.

Diyarbarkılı Ramo, ilk meşhur olduğu zaman sitemizden deşifre edip, yalanlarını, sıkıntılı ifadeleri ve itikadı olduğunu yazmıştık. Ramo'nun garibanlığına vs kanıp bize iftira atanlarda oldu. Ramo hastaneden çıktıktan sonra Yeni Akit youtube kanalı üzerinden canlı yayın yaptı. Bu yayın bizi haksız çıkarmadı. Çünkü yayında Ramo, son teravih fitnesini çıkaran Alparslan Kuytul gibi ne olduğu belli olmayan kişiler hakkında övgüyle bahsetti, yine cemaatle namaz kılma ve cuma namazı kılıp kılmama hakkında birçok karışık şeyler söyledi. Buradan şu anlasıldı ki, bu adam dini emir ve yasakları kendi aklına ve nefsine göre çevirebiliyor. Bu görüşleri, dini bilgisi sağlam olmayan insanlarımız için birer zehir hükmündedir.

Dedik ki, iman nimeti en kıymetli hazinemiz, kolayca akli melekeleri ve itikadı arızalı birinin peşinde heba etmeyin.

İşin bir diğer sıkıntılı tarafı, YeniAkit tv sunucusu Mehmet Özgen isimli şahıs Ramo'yu mecliste vekil olarak görmek istemesinden tutun ve bir çok karede avukatlığına soyunur açıklamaları kendi dini anlayışınıda ortay koydu. Demek ki, bu tipler için itikad önemli değil. Tüküreyim sizin zihniyetinize. Dini itikadi irade, bir insanın mevcudiyetinin delilidir. Osmanlı asırlardır nasıl adalet timsali bir medeniyet kurdu, daha halen anlayamadınız mı? İtikadına göre Allah katında değer bulursun. İşte işin sosyal boyutu ve dini boyutu arasında ki bu noktayı anlayamayan bizi anlayamaz. İyi edepli insan olman dünya hayatında karşılık bulabilir, lakin itikadın bozuksa istediğin kadar iyi ve edepli ol manevi bir karşılığı yok, biz bunu diyoruz sana, sen anlıyorsun Konya.. Yani tekrar ediyoruz biz Ramo'nun garibanlığına, haksızlığa uğramasına vs birşey demiyoruz, bu ayrı bir konu. Biz sıkıntılı ifadeler ve itikadi bilgiler ile insanlara yapılan tebliğ davet çalışmalarının birer cinayet ve çok büyük tehlike olduğunu ifade etmeye çalışıyoruz. Lakin, idrak edebilene aşk olsun. Sunucu da resmen bu cinayete ortak olmuş, giydiği vebal hayırlı olsun. Selam ile.

Yeni Akit tv sunucusunun yere göğe sığdıramadığı, hayranlık duyduğu Ramo ile yaptığı canlı yayını izleyen bir izleyici yotube videosunun altına şu ibretlik yorumu yapmış, kardeşimiz kısaca özetlemiş, Osmanlı tokadını yapıştırmış bırakmış, Rabbim razi olsun kendisinden, şunları yazmış :

"Yanlış söylediği şeyler var. Şiilerin doğrularını alırım yanlışlarını almam diyor. Kuytulu övüyor. Ehli sünnet diye bişe yok ama diğerlerinden iyi diyor değişik değişik laflar. İbni teymiyyeyi örnek gösteriyor. Çorba gibi bi inanç ortaya mı çıkarmış anlamadım. Mezhebim yok gibi bişeylerde dedi... dinlemeyin ... 43:30  imamın arkasında kılmıyorum diyor. Uygun gördüğümün arkasında kılıyorum ama kafirlerin ve münafıkların arkasında kılmıyorum diyor... "

İşte kısa bir bölümü:






ÖNCEKİ YAZILARIMIZ:

Diyarbakırlı Ramazan Deşifre Edildi

Diyarbakırlı Ramazan Deşifre Edildi

Herkes iyi niyetli olarak paylaştı ama işin altından başka şeyler çıktı.. [Devamını Oku...]

25 Mayıs 2020, 15:35




Görüşümüz ve Seyda Tahir Elçi'nin Ramazan Hakkında Beyanı

Görüşümüz ve Seyda Tahir Elçi'nin Ramazan Hakkında Beyanı

Kendiside Diyarbakır'lı bölgenin değerli alimlerinden biri Molla Tahir Elçi'nin görüşü.. [Devamını Oku...]

27 Mayıs 2020, 01:23

Bu haber 3940 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit




DİYARBAKIRLI RAMAZAN

Görüşümüz ve Seyda Tahir Elçi'nin Ramazan Hakkında Beyanı

Görüşümüz ve Seyda Tahir Elçi'nin Ramazan Hakkında Beyanı Kendiside Diyarbakır'lı bölgenin değerli alimlerinden biri Molla Tahir Elçi'nin görüşü..

Diyarbakırlı Ramazan Deşifre Edildi (Güncellendi)

Diyarbakırlı Ramazan Deşifre Edildi (Güncellendi) Herkes iyi niyetli olarak paylaştı ama işin altından başka şeyler çıktı..

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign