ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

BİLGİLENDİRME:

Elbette altta ki isimlerin hepsini bir tutmuyoruz. Reddiye ve tenkit edilenleri bir kategori altında topladığımız için böyle uygun gördük.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

irangercegi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 6

Toplam Tekil: 436796730
Toplam Çoğul: 668266101
Mehmet Görmez bu işin hakkını veremedi

Mehmet Görmez bu işin hakkını veremedi

Tarih 21 Mayıs 2017, 23:04 Editör Yönetici

Görmez hakkında kaleme alınmış özetlenmiş yerinde bir yazı..

 “Şimdiye kadar gelenlerin en iyisi” dendi. “Yapacak ama zemin yok” dendi. “diyanet içi kadrolaşmayla mücadele ediyor” dendi. Fetö ortaya çıkana kadar birşey yoktu, çıktıktan sonra “Fetöcülerle mücadele ediyor” dendi. Dendi de dendi.. Hep iyi niyetle bakıldı, beklendi. Ama olmadı…

   Diyanet İşleri Başkanı olmadan Hadis ayıklama projesinin başında bulunan Mehmet Görmez Diyanet İşleri Başkanlığı sürecinde siyasi otoritenin bir parçası gibi hareket etti.

   Göreve alınan din görevlilerine hizmet içi eğitim haricinde ne imamlara ne de diğer görevlilere karşı görev şuuru veren bir uygulamaya gitmedi.

   Din görevlilerini “Allah için hizmete” teşvik etmek yerine fazladan yapılan her şeye saat ücreti verip görevlilerin hizmete de para gözüyle bakmasına sebep oldu. İmamlar yapılacak her işte saat ücretini hesap ederken bir çok istismar da yaşandı ve yaşanmakta.

   Diyanete bağlı Kur’an Kurslarının eğitimde kalite artmadı. Bu sebepledir ki resmi kurslarda okuyup da öne çıkan bir isime rastlamak zor.

EHLİ BİD’ATE KARŞI SAVUNMA MEKANİZMASI OLUŞTURMADI

   Her gün gazetelerde ve televizyonlarda Müslümanların zihinleri kirletilirken Diyanet kendisine müracaat edilmedikçe sessiz kaldı. Bu da Müslümanlar arasında bir “otorite” boşluğuna sebep oldu. Zaten bir boşluk vardı ama “daha iyisi oldu” denilen kurumun sessizliği boşluğun derinliğini arttırdı.

   Bunu fırsat bilen bid’at ehli Adem a.s’a baba bulmaktan, Meryem annemize iftiralara, İmam-ı Azam’ı yahudiliğe meyletmekle suçlamaktan Ebu Davud’a otoriteye boyun eğdi gibi iftiralara kadar, namaz vakitlerini 3’e indirmekten Kur’an’a cünüp dokunulura kadar bir çok zehir kustular.

   Diyanet İşler akıtılan bu zehre karşı “PAN ZEHİR” olamadı.

   Fetö’nün dini nasıl kullandığını bile Cumhurbaşkanının emriyle araştırıp rapor tutma zahmetine girdi.

   En azından bu konuda bir heyet kurup, basın açıklamaları ve komuoyu duyurularıyla bid’at görüşlere karşı bir savunma mekanizması oluşturabilirdi. Ama yapmadı.

MELE KANUNUYLA ALDI, ÜCRA KÖŞELERE VERDİ

   Mele kanunu güzel bir adımdı. Yaşı ilerlemiş ehil hocalar sınavla alınacak Diyanetin bünyesine katılacaktı. Çoğu imamın eline su dökemeyeceği, sınav ile alınan medrese kökenli ve ilim ehli olan, sohbet etme kabiliyeti yüksek insanları merkezi yerlerden uzak tuttu ve ücra köşelere gönderildi.

   Halihazırda medresesinde talebe yetiştiren bu hocaları alıp sanki etkisizleştirmek gibi bir politika izledi.

   Şuanda bile bu konudan muzdarip onlarca hocaefendi mevcuttur.

EHLİ SÜNNET DÜZENİ KURAMADI

   Diyanet İşleri Türkiye’nin dini otoritesi ise, Türkiye Müslümanları da Ehli Sünnet ise Diyanet İşlerinin de bu noktadan hareketle Ehli Sünnet misyonunu yüklenmesi gerekirdi.

   Diyanetin kırmızı çizgileri olabilir, bu çizgiler Ehli Sünnet prensiplere göre belirlenebilirdi. Diyanet içinden bu çizginin dışına çıkanların Diyanet ile ilişkisi kesilebilirdi.

   Bırakın Ehli Sünnet çizgi çizmeyi, Ehli Sünnet adını anmaktan haya ettiler. Resulüllah ve ashabının yoluna layık olamadılar.

BIRAK ARTIK…

   Diyanetin etki alanının tarihinde en serbest olduğu şu dönemde bile Allah ve Resulünün yoluna hizmet edilmiyorsa başkanlık makamında bulunan Mehmet Görmez’in artık görevi bırakması icap eder.

   Daha ehil bir insanın getirilmesi gerekmektedir.

www.ihvanlar.net

Bu haber 6870 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MEHMET GÖRMEZ

Mehmet Görmez'i Kim Pazarlıyor!

Mehmet Görmez'i Kim Pazarlıyor! Orhan Baylan'ın köşe yazısı..

MUSA CARULLAH AFETİ VE MEHMET GÖRMEZ

MUSA CARULLAH AFETİ VE MEHMET GÖRMEZ MUSA CARULLAH AFETİ VE MEHMET GÖRMEZ

(c) 2014 - 2016 Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca ve kişilere saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızıda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Reddiyeler.com - Ehli sünnet itikadı üzerine yazılan faydalı yazılar..
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim